Op 7 december worden de Winter Club Kampioenschappen 2024 (WCK2024) gehouden in AquaAltena. Iedere categorie zwemt drie afstanden en in sommige gevallen worden de tijden opgeteld en in andere gevallen worden de gezwommen tijden vergeleken met de A-niveautabellen van de KNZB bij de senioren of de Nederlandse Masters Records bij de masters.
Onder 8 jaar
Bij de jongens en meisjes onder 8 jaar staan de 25m rug-, school- en vrije slag op het programma. De gezwommen tijden worden bij elkaar opgeteld en degene met de minste seconden is de winnaar. Bij de meisjes zwemmen Tess Visser en Lisa Muilwijk voor het eerst een wedstrijd en dus is het niet te zeggen wie de beste zal zijn. Bij de jongens komen 6 zwemmers aan de start en Bram van Felius is op basis van de inschrijftijden de beste. Rodin Klop en Tommie Vogels zijn de nummers twee en drie.
Onder 10 jaar
De jongens en meisjes geboren in 2015 en 2016 zwemmen 50m rug-, school- en vrije slag. Bij de jongens is Corstiaan Muilwijk de enige deelnemer en als hij alles goed doet is hij dus de winnaar. Bij de meisjes gaat de strijd tussen vier meisjes. Ise Vink blijft op papier Danée Klop en Noa Drewes voor. Anna van Essen zwemt voor het eerst 50 meter van iedere slag, dus misschien kan ze verrassen. De tijden worden vergeleken met de A-niveautabellen.
Onder 12 jaar
Vijf meisjes en vier jongens komen aan de start en dus is er in iedere categorie strijd voor de prijzen. De gezwommen tijden worden net als bij de zwemmers onder 10 jaar vergeleken met de A-niveautabellen. Er wordt in ieder geval 100m wisselslag gezwommen en daarnaast twee keer een 50 meter. Bij de meisjes heeft Femke de beste papieren voor de eerste plaats. Marley Spijker en Romy van Goor volgen op de tweede en derde plaats. Bij de jongens heeft Jesse Drewes een goede kans op de eerste plaats, maar het verschil met Lars van der Zouwen is niet groot. Björn Hoogerwerf kan derde worden.
Senioren
De zwemmers geboren tussen 2012 en 2000 zwemmen ook 100m wisselslag, maar daarnaast ook nog een 50 en 100 meter, maar wel verschillende slagen. Er zijn 8 meisjes ingeschreven en Jansje de Ridder heeft op papier de beste kans op de titel. Amy de Kooter en Anieke aan de Wiel volgen op de tweede en derde plaats. Bij de jongens ging vorig jaar de winst naar Lars de Kooter en ook dit jaar heeft hij een goede kans. Thomas Verschoor en Michael Verschoor strijden om de tweede en derde plaats. Vooral die strijd lijkt spannend te worden.
Masters
Gelukkig komen er dit jaar zowel bij de dames als bij de heren 25-plus meer dan drie zwemmers aan de start. Vorig jaar ging de beker bij de dames met Marjo Goelema mee naar huis. Ook dit jaar heeft zij een goede kans om de beker mee te mogen nemen. Annette Wijnja volgt op de tweede plaats en Anne-Marie Verschoor-Vos zit Annette op de hielen op een derde plaats. Jade Groeneveld, de winnares bij de senioren in 2023, staat vierde. De tijden worden met de NMR’s vergeleken. Bij de heren nam Harry Cornet vorig jaar de beker mee naar huis en dat zal deze keer een ander worden, want Harry doet niet mee. Als beste op basis van de inschrijvingen staat Erik Drewes ingeschreven. Pieter Pijnenburg en Willjan van der Zouwen staan op twee en drie, maar de tijden van Willjan zijn van lang geleden en dus moet Nico Swart ook vermeld worden als kanshebber voor het podium.
Na het officiele wedstrijdgedeelte staat de familie-estafette gepland. Er zijn al diverse teams ingeschreven, maar tijdens de wedstrijd kunnen families en gelegenheidsteams nog inschrijven.
Voordat de prijzen worden uitgereikt, gaan de lichten in het zwembad uit en doen we de kaarsjes estafette. Je zwemt in het donker naar de overkant en daar krijg je op de kant een kaarsje uitgereikt. De prijsuitreiking doen we in de hal van het zwembad en daar hopen we dat iedereen aanwezig is, want er is voor iedereen een herinnering.
Programma WCK2024