Opgericht op 20 mei 1968
 
Nationale jeugdtitel Lars de Kooter

Nationale jeugdtitel Lars de Kooter

Amsterdam, 12 september 2026 – In de Gaasperplas in Amsterdam kwamen de Biesboschzwemmers aan de start van de Nederlandse Kampioenschappen open water zwemmen en de 14e Het Y Open Water Wedstrijd. Lars de Kooter startte bij het NK en Pieter Pijnenburg en Ingmar Visser bij de open water wedstrijd.

Als eerste mocht Lars startten en ondanks een goede start moest hij de snelste twee zwemmers al snel laten gaan. Vanaf dat moment werd het een eenzame race, want de vierde zwemmer lag op ongeveer 20 meter van Lars en hij kwam niet veel dichterbij. Lars tikte als eerste van de jeugdzwemmers aan en als derde bij de senioren en dus mocht hij twee keer op het podium gaan staan.

Dit was Lars zijn vierde titel bij de jongens onder 18 jaar, vroeger jeugd, en daarnaast werd hij ook nog twee keer tweede in deze categorie. Voor de vierde keer mocht Lars bij de senioren op het podium plaatsnemen.

Medailles onder 18 (vroeger jeugd)

JaarPlaats
20211
20221
20232
20241
20252
20261

Medailles senioren

JaarPlaats
20223
20242
20253
20263

Pieter wist de kilometer schoolslag bij de masters in zijn categorie te winnen met ruim een minuut verschil. Voor Ingmar was er een tweede plaats in zijn categorie met een eindtijd net boven de 19 minuten.

Morgen staat voor Pieter en Ingmar hun NK start op het programma, ze zwemmen dan de 2000m schoolslag bij de masters. Amy de Kooter debuteert op een Nederlands Kampioenschap, zij zwemt de 1000m schoolslag. Ook Lars zwemt de kilometer schoolslag, maar dan bij de ‘gewone’ open water wedstrijd en voor Kirsten van der Steen staat de 1000m vrije slag op het programma.

Uitslag NK open water zwemmen

Uitslag Pajaro ICT – 14e Het Y Open Water Wedstrijd Gaasperplas


Ontdek meer van De Biesboschzwemmers (teamBBZ)

Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.

WP Tumblr Auto Publish Powered By : XYZScripts.com