Van donderdag 12 juni tot en met zondag 15 juni 2025 worden in Amersfoort de Nederlandse Kampioenschappen lange baan 2025 (NKlb2025) gehouden. Naast de titels strijdt de top van het Nederlandse zwemmen om startbewijzen voor de Wereld Kampioenschappen die deze zomer in Singapore (SGP) gehouden worden. Namens de Biesboschzwemmers komt Lars de Kooter aan de start. Lars is ingeschreven op de 50, 100 en 200m schoolslag en de 400m wisselslag.
Evenementpagina
Donderdag 12 juni 2025
Sessie 1
Inzwemmen 7.30 uur
Wedstrijd 9.00 uur
Programma 4 50m schoolslag heren, startlijst, aanvang ± 10.15 uur
De eerste afstand voor Lars is de schoolslag sprint en dit is tevens zijn minst favoriete afstand van de schoolslag. Op de schoolslag sprint komen 111 zwemmers aan de start, waarvan ongeveer 20 met een bonuslimiet mogen starten. Lars heeft in Antwerpen voldaan aan de limiet en dit is goed voor een 34e plaats bij de jongens onder 18 jaar. Lars mag in serie 4 op baan 6 starten.
Vrijdag 13 juni 2025
Sessie 3
Inzwemmen 7.30 uur
Wedstrijd 9.00 uur
Programma 12 400m wisselslag heren, startlijst, aanvang ± 9.00 uur
Eén van de zwaarste zwemnummers, de 400m wisselslag, werd in het verleden niet door veel zwemmers gezwommen. Sinds een aantal jaren heeft de KNZB bij de jongste zwemmers die aan een NK mee mogen doen, de 400m wisselslag in het programma verplicht gesteld met als doel een grote groep zwemmers die het nummer gaat zwemmen. Dit blijkt een succes te zijn als je ziet dat er ongeveer 50 heren zijn ingeschreven. Het nadeel alleen is als de tijd beperkt is dat de zwemmers met een bonuslimiet buiten de boot vallen en dat was voor Lars helaas ook het geval. Dus geen 400m wisselslag voor Lars.
Zaterdag 14 juni 2025
Sessie 5
Inzwemmen 7.30 uur
Wedstrijd 9.00 uur
Programma 29 200m schoolslag heren, startlijst, aanvang ± 10.28 uur
Het eerste nummer na de pauze is de 200m schoolslag, het favoriete nummer van Lars. Bij de jongens onder 18 jaar hebben 24 zwemmers voldaan aan de limiet en daarnaast mogen de vijf met een bonuslimiet ook starten. Lars heeft vorig jaar in Antwerpen (BEL) voldaan aan de limiet en daarmee staat hij als 18e ingeschreven. Dit seizoen zwom hij tijdens de ‘Brabantse’ zijn beste seizoentijd, maar het doel zal zijn om sneller te zijn dan ruim een jaar geleden. Zijn doel bereiken zal hij moeten doen in baan 8 van de 2e serie.
Zondag 15 juni 2025
Sessie 7
Inzwemmen 7.30 uur
Wedstrijd 9.00 uur
Programma 38 100m schoolslag heren, startlijst, aanvang ± 9.19 uur
Het tweede nummer van de laatste dag is de 100m schoolslag voor heren. Ongeveer 100 heren komen aan de start en Lars behoort bij de jongens onder 18 jaar als één van die zwemmers. Lars staat als 24e ingeschreven met zijn tijd van Antwerpen 2024. Net als bij de 200m zal het doel zijn om sneller te zijn dan een jaar geleden. Ook op de 100m schoolslag start Lars in baan 8 maar hij hoeft pas in serie 5 te starten.
Al met al is het een prestatie dat Lars opnieuw aan de start van een Nederlands Kampioenschap weet te verschijnen. Bij de junioren kwam Lars drie keer aan de start en dit is zij eerste kampioenschap bij de senioren. Daarnaast kwam hij ook nog twee keer op een 1500m aan de start en dus is dit zijn zesde kampioenschap in een 50 meter bad. In het 25m bad staat de teller al op 8 kampioenschappen en dan zijn er ook nog vier deelnames aan Nederlandse Kampioenschappen in het open water.
Ontdek meer van De Biesboschzwemmers (teamBBZ)
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
